Wzdęcia w ciąży

Wzdęcia w ciąży – wzdęcia to obok zaprać powszechne zjawisko dotykające kobiety będące w ciąży. Stykają się one z nim jednak, gdy ciąża jest już mocno zaawansowana. Wówczas mogą powodować wiele niekomfortowych sytuacji. Są jednak sposoby, które mogą w tej kwestii skutecznie pomóc. Najważniejsze jest przede wszystkim to, by poznać mechanizm powstawania wzdęć.

Wzdęcia w ciążywzdęcia w ciążyPoznanie reakcji swojego organizmu jest podstawą do wykluczenia pewnych potraw lub też zachowań. Bo podkreślić trzeba, że wzdęcia  jak i wzdęcia w ciąży są głownie wynikiem niewłaściwej diety oraz pierwszym sygnałem, że coś niedobrego zaczyna się dziać. Szczególnie w tym czasie należy więc zmienić dietę na bardziej zdrową i odpowiednią, a także większą uwagę skupić na sposobach spożywania jedzenia. Posiłki trzeba bowiem zjadać w spokojnej bez pośpiesznej atmosferze. Kobiety w ciąży są także przekonane, że muszą w tym okresie jeść za dwoje, co często także jest przyczyną występowania wzdęć. Lepiej jeść mniejsze porcje, a częściej. Objadanie się sprzyja problemom żołądkowym. Polecam także sprawdzić inny artykuł na naszej stronie – domowe sposoby na wzdęcia .

Wzdęcia w ciąży a dieta

Pamiętać przy tym trzeba, by menu było zróżnicowane. Dziecko z pewnością lepiej będzie się rozwijać, gdy będą mu dostarczane różne wartości odżywcze, a przyszła matka nie będzie cierpieć na wzdęcia, warto zapoznać się także z suplementami diety takimi jak – triphala. Ważne są przede wszystkim duże ilości owoców i warzyw. Warto także zwrócić uwagę na to, co nam szkodzi.

W okresie ciąży żołądek może być dużo bardziej wrażliwy, niż wcześniej i wiele produktów może być niewskazanych. Obserwacja jest tu ogromnie istotna.  Przede wszystkim ważne jest to, by zadbać o to, by jedzenie posiłków stało się pewnym rytuałem i przyjemnością. Szybkie i łapczywe jedzenie służy występowaniu wzdęcia jak i  może pojawić się problem  jakim są zaparcia. Dzieje się tak, ponieważ zamiast spokojnego dostarczenia organizmowi pokarmów, dostają się do niego duże ilości powietrza.  Żadne leki i środki farmakologiczne nie będą więc tak efektywne, szczególnie jeśli występują wzdęcia w ciąży, tak jak zmiana nawyków żywieniowych.

1 comment

Leave a comment: