Zajady domowe sposoby

Zajady domowe sposoby – zajady to bolesne ranki, które powstają i pękają w kącikach ust. Nie dość, że przeszkadzają dość skutecznie, to jeszcze trudno się goją. Zajady można wyleczyć, lecz potrzeba na to czasu i odpowiednich metod działania.Jest wiele domowych sposobów na zajady które przedstawiamy poniżej.

Zajady domowe sposobyzajady domowe sposobyJednym z najbardziej znanych domowych sposobów na zajady jest smarowanie ich miodem. Najlepiej gdy połączy się go z kilkoma kroplami tranu. Taka mikstura powinna szybko ukoić ból i przyspieszyć gojenie ranki. Dobrze także skorzystać z właściwości, jakie może dać aloes oraz zwykłe drożdże zmieszane z mlekiem i cukrem. Zanim sięgnie się po chemiczne maści i antybiotyki, warto także wypróbować skórkę z jabłka. Jej przykładanie do zmienionej wargi może być bardzo zbawienne. Ważne także jest to, by ograniczyć narażanie powstałej już ranki na ponowne rozprzestrzenianie się. W żadnym wypadku nie należy więc jej dotykać, a już na pewno rozdrapywać. Wszystko to może być przyczyną do roznoszenia się bakterii.

Domowe sposoby na zajady

Dermatolodzy zalecają także to, by w tych dniach szczególnie dbać o higienę jamy ustnej, a zmienione miejsca regularnie nawilżać wazeliną lub innym neutralnym środkiem. Przydadzą się także okłady z wody utlenionej lub w przypadku braku odpowiednich maści zwykle posmarowanie ranki pastą do zębów. Takie sposoby są pomocne i pozwalają na szybkie wyleczenie bolących zmian. Najlepiej, gdy stosuje się je co kilka godzin, tak by zajad nie miał szans na większe rozwinięcie się. Absolutnie nie wolno ich oblizywać językiem, co dla wielu osób jest niestety nawykiem. Każda taka czynność, wpływa na rozprzestrzenianie się drobnoustrojów. Dlatego, gdy tylko w kącikach ust poczuje się powracające swędzenie i zauważy się powstającą rankę, należy działać od razu. Owszem zajad może sam zniknąć, lecz nie warto narażać się na szpecącą twarz krwistą plamkę.

Zajady domowe sposoby – jak widzisz jest wiele domowych sposobów na zajady, należy spróbować różnych sposobów w walce z zajdami, a w przypadku gdy to nie pomoże można się wesprzeć maściami na zajady dostępnymi w aptece.

Leave a comment: