• Home  / 
  • Objawy
  •  /  Zapalenie jelita grubego objawy

Zapalenie jelita grubego objawy

Zapalenie jelita grubego objawy – choroba jaką jest zapalenie jelita grubego może dawać szereg rożnych objawów, które sugerować mogą także wszelkie inne schorzenia. W zależności od tego, jak mocny ma on charakter, daje czasem całkowicie inne symptomy. Problemem także jest odróżnienie zapalenia jelita grubego od zwykłego stanu zapalnego jelita cienkiego. Niejednokrotnie bowiem schorzenia dotyczą prawie całego układu pokarmowego, dotykając wszystkie jego części.

[SneakyAffiliate sneakyaffiliateurl=”http%3A//www.mapazdrowia.pl/go/225%2Cblog/naturalne-oczyszczanie/” sneakyaffiliatecookiexpdays=”1″ sneakyaffiliatesplash=”Pozbadz%20si%u0119%20problemow%20jelitowych%20raz%20i%20na%20zawsze%3F” ] [/SneakyAffiliate]

 

Zapalenie jelita grubego objawyZapalenie jelita grubego objawyPierwszym i najczęściej charakterystycznym objawem zapalenia jelita grubego, z którym styka się chory jest ból brzucha oraz częste wzdęcia. Niestety są to oznaki, które wielu chorych bagatelizuje i stara sobie poradzić z nimi na własną rękę. Nie zawsze jest to jednak dobre, czasem można bowiem sobie zaszkodzić o wiele bardziej niż się to nam wydaje. Innym wskaźnikiem definiującym to zapalenie jest pojawianie się trudności w oddawaniu stolca tak zwane zaparcia, lub też intensywne biegunki.W niektórych wypadkach  zapalenie jelita grubego objawy te mogą występować naprzemiennie, co jest niezwykle męczące dla pacjentów. Wszystko też zależy, jakie zapalenie jelita dotyka chorego.

Zapalenie jelita grubego objawy – co jeszcze musisz wiedzieć

Jeśli jest to wrzodziejące zapalenie poza wymienionymi objawami może pojawić się także zapalenie w obrębie jamy śluzowej jamy ustnej. Dodatkowo charakterystyczne jest pojawienie się bóli stawów oraz rożnych objawów zauważalnych na skórze. W innych zapaleniach jelit grubych dochodzić może do występowania krwawienia w jelitach, a nawet krwotoków, aż z całkowitą martwicą jelita na zapaleniu otrzewnej kończąc. Widać więc, że zapalenie to nie jest błahostką. Konieczny jest szybki kontakt z lekarzem i podjęcie odpowiedniego leczenia. Zwłaszcza jeśli choroba nie jest jeszcze na tyle rozwinięta i w stopniu niegwarantującym wyleczenia. W przeciwnym wypadku skutki mogą być naprawdę tragiczne. Nieleczone zapalenie może bowiem prowadzić do rozwoju raka jelita. Zapalenie jelita grubego objawy nie należą do przyjemnych i nie mogą być lekceważone.

Leave a comment: