Zapalenie pochwy objawy i leczenie

Zapalenie pochwy objawy i leczenie

Zapalenie pochwy dotyka znaczną część kobiet. Jest dolegliwością, która pojawia się jako jedna  z najczęściej występujących. Według danych każda kobieta przynajmniej raz w życiu na nią choruje.

Zapalenie pochwy objawyZapalenie pochwy objawy i leczeniePodstawowymi objawami zapalenia pochwy są specyficzne upławy. Najczęściej są one w postaci białych lub żółtych wydzielin z serowatymi grudkami.  Mogą wywoływać swędzenie lub pieczenie okolic intymnych. W niektórych wypadkach może także pojawić się przykry zapach oraz zaczerwienie tych miejsc. Często zdarza się tak, że wraz z zapaleniem pochwy zakażeniu ulega także układ moczowy. Objawia się to wówczas tym, że kobieta czuje ciągłe uczucie pełnego pęcherza oraz ból podczas oddawania moczu. Warto zauważyć, iż wiele z tych objawów może zanikać samoistnie, lecz nie znaczy to, że choroba minęła. Takie błędne wyciąganie wniosków, często jest podstawowym błędem popełnianym przez kobiety. Z racji cofnięcia się niektórych widocznych objawów, odkładają one wizytę u ginekologa o kolejne dni lub tygodnie.

Zapalenie pochwy leczenie

Zapalenie pochwy jest chorobą w której  udanie się do lekarza jest niezbędne. Choroba sama nie minie, może jednak w znaczny sposób się rozwinąć. Warto także zauważyć, iż zapalenie pochwy dzieli się na bakteryjne i grzybicze. Najczęściej spotykanym jest bakteryjne zapalenie pochwy. Odpowiedzialnym za to są szczególnie błędy wynikające z niewłaściwej higieny, używanie tamponów, dysfunkcje w miesiączkowaniu, ale także młody wiek kobiety. W żadnym wypadku nie jest ono przenoszone drogą płciową, choć wpływ na jej występowanie może mieć także częste zmienianie partnerów seksualnych. Podanie odpowiednich antybiotyków jest dziś jednak już niezwykle skuteczne i gwarantuje pełne wyleczenie. Pamiętać, jednak należy o regularnym poddawaniu się badaniom kontrolnym, które w porę wykryją wszelkie wirusy i bakterie.

Leave a comment: