Zdrowa żywność -zalety zdrowego odżywiania

Tak wiele się dziś mówi o zaletach zdrowego odżywiania, że wydawać by się mogło, że każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta. Świadomość ludzi w kwestii odpowiedniego, zdrowego trybu życia na szczęście wzrasta, niemniej wielu z nich nadal stosuje złą dietę, nie przestrzegając żadnych zasad zdrowego żywienia.
Najbardziej odpowiednia dieta to taka, która odpowiednio ułożona dostarcza organizmowi potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania witamin i minerałów w odpowiednich proporcjach. Bardzo ważnym jest dostarczenie odpowiedniej ilości kalorii oraz właściwe proporcje pomiędzy tłuszczami, węglowodanami i białkami zawartymi w pokarmach. Mianem zdrowego odżywiania nazywa się wiele różnorodnych diet, przygotowanych przez różnorodnych specjalistów.

W wielu gazetach, programach dotyczących zdrowia czy w Internecie znaleźć możemy tak wiele różnych informacji i przykładów zdrowych diet, że czasem zastanawiamy się, która z nich rzeczywiście jest prawdziwa, zdrowa i przynosząca pozytywne skutki dla organizmu. Niemniej istniej kilka najważniejszych zasad, które przestrzegane pozwolą zachować zdrowie. Dzięki nim będziemy mogli dopasować dietę do siebie, a nie siebie do diety, stosowanie, bowiem na siłę diet, które nie są odpowiednie dla naszego organizmu, nie tylko nie przyniesie skutku, ale całkowicie rozreguluje nasz organizm.

<<<<<<< kliknij i sprawdź całą prawda  o  witaminach, minerałach i suplementach>>>>>>

Zdrowy tryb życia

Zdrowa żywność -zalety zdrowego odżywiania

Najważniejszą zasadą pozwalającą na dobre samopoczucie jest staranie zachowania prawidłowej masy ciała, na co wpływ ma właśnie prawidłowe, zdrowe odżywianie. Bez względu na rodzaj diety, podstawą codziennych posiłków powinny być warzywa i owoce, zarówno świeże, jak i gotowane, które mogą być częścią każdego posiłku. Nie można mówić o zdrowej diecie bez ich udziału. Ważnymi produktami, o których nie wolno nam zapominać są produkty zbożowe, przede wszystkim pełnoziarniste, które powinny stanowić 30% codziennego jadłospisu. Wybierając produkty, które umieścimy w naszej codziennej diecie powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby zawierały jak najmniej tłuszczu i złego cholesterolu. Produkty bogate w tłuszcz powinny być spożywane w niewielkich ilościach. Powinniśmy zwracać uwagę na to, aby nasze posiłki również nie zawierały zbyt dużej ilości węglowodanów. Komponując posiłki nie powinniśmy o nich zapominać, jednakże spożywać je należy ostrożnie. Ograniczenie soli jest także niezwykle ważne, ponieważ sól zatrzymuje w organizmie wodę. Aby dieta była rzeczywiście zdrowa nie wolno zapominać o nawadnianiu organizmu. Zdecydowanie zdrowiej będziemy żyli, jeśli słodkie, gazowane napoje zastąpimy wodą niegazowaną, której powinniśmy wypić minimum 1, 5 litra dziennie.

Bardzo ważne jest też ograniczenie picia czarnej herbaty i kawy, które z powodzeniem możemy zastąpić naparem z mięty, mającym właściwości odświeżające i pobudzające organizm, a przy tym o wiele zdrowszym. Nie bez znaczenia ma także ograniczenie ilości wypijanego alkoholu i jeśli mamy tyle silnej woli, rzucenie palenia. Przyzwyczajenie organizmu do nowego, zdrowego trybu odżywania zwykle trwa dość długo, ale za to przynosi niezwykłe efekty, mierzone przede wszystkich bardzo dobrym samopoczuciem.

Poznaj sekrety zdrowego ożywiania – kliknij tutaj i sprawdź sam/a

1 comment

Leave a comment: