Zioła uspokajające – zioła na uspokojenie

Zioła uspokajające –   nie każdy, kto ma jakieś problemy lub dolegliwości zdrowotne chce od razu sięgać po mocne leki. Wielu zamiast tego wybiera zioła. Szczególnie dotyczy to sytuacji stresowych i nerwowych. Zioła na uspokojenie są dość popularne w Polsce. Lecz dużo osób w zastępstwie silnych specyfików z przepisu lekarza, woli przyjąć leki wyprodukowane na bazie ziół i innych naturalnych składników. Nie ma więc co się dziwić, że takich preparatów jest na naszym rynku naprawdę dużo.

Zioła uspokajające-zioła na uspokojeniezioła uspokajająceWarto zauważyć, że poza najbardziej popularną melisą, wybór pośród ziół uspokajających jest olbrzymi. To, co czyni, że tak często są one wybierane, to przede wszystkim fakt, iż są z reguły zdrowe dla całego organizmu i nie przynoszą dla niego takich konsekwencji, jak inne leki. Zioła uspokajające nie  przynoszą skutków ubocznych, lecz trzeba także być ostrożnym nawet jeśli przyjmujemy tylko zioła na uspokojenie.Niekiedy  może zdarzyć się tak, że zaszkodzą o wiele bardziej, niż myśleliśmy. Gdy mówimy  zioła uspokajające mamy na myśli szczególnie właśnie melisę, ale też passiflorę oraz chmiel. Przy czym to właśnie passiflora jest tym, który ma największe właściwości uspokajające.

Wielu specjalistów przestrzega przed nadmiernym stosowaniem tego zioła, bowiem w zbyt dużych ilościach może wywoływać dokuczliwe bóle głowy, a nawet zaburzenia wzroku. Pozostałe mają za zadanie w głównej mierze wyciszenie. Ważne jest więc to, by uważać, kiedy po nie sięgamy. Chmiel, ale także coraz bardziej znany kozłek lekarski swoim działaniem uspokoją nas, ale także w pewien sposób ograniczą naszą aktywność i wywołają dużą senność. Poleca się więc, by najlepiej przyjmować je wieczorem, gdy organizm potrzebuje odpoczynku, a jednocześnie może mu się oddać bez żadnych przeszkód. Jeśli chodzi o zioła uspokajające to najbezpieczniejsza jest jednak melisa,jednak nie dla każdego jej działanie jest wystarczające, jednak melisa nie  powoduje  praktycznie żadnych skutków ubocznych i można ją bez przeszkód przyjmować o dowolnej godzinie dnia i nocy.


Leave a comment: