• Home  / 
  • Choroby
  •  /  Chrapanie – leczenie, sposoby na chrapanie.

Chrapanie – leczenie, sposoby na chrapanie.

Rate this post

Chrapanie leczenie – chrapanie może być naprawdę niezwykle dokuczliwe. Zwłaszcza dla tych, które obok takiej osoby chcą zasnąć. Trzeba zdawać sobie sprawę, że chrapanie może być objawem, że coś niepokojącego dzieje się z naszym organizmem.

Jedni na chrapanie polecają gwizdanie, inni specjalne poduszki, olejki aromatyczne, czy przyjęcie konkretnej pozycji podczas snu. Nic to jednak nie pomaga. Wiele leków, które dostępne są w aptekach również okazało się nieskutecznych. Dziś najpopularniejszą metodą leczenia chrapania okazuje się być specjalny zabieg, który ma na celu poszerzenie drogi, w której przechodzi wdychane powietrze.

Sposoby na chrapanie

Sposoby na chrapanie – najnowocześniejszym sposobem jest radiochirurgia. Pozwala ona na całkowite udrożnienie kanałów znajdujących się w nosie, a dodatkowe wpłynięcie na tkanki znajdujące się w gardle w sposób hamujący ich drganie. Efekt taki można uzyskać przy pomocy wysokiej częstotliwości fal i chłodnego powietrza. Kieruje się je w miejsca, w których powstaje chrapanie.

Podkreślić należy, że jest to metoda bardzo łagodna, ale przede wszystkim niezwykle skuteczna i precyzyjna. Osoba cierpiąca na uporczywe chrapanie nie musi także zostawać w szpitalu. Zabieg trwa krótko i jest wykonywany w ambulatorium. Dzięki temu „chory” niemal od razu może powrócić do swoich codziennych zajęć. Poddanie się radiochirurgii nie stwarza żadnych problemów.

Przez kilka dni odczuwa się tylko niewielką niedyspozycję, lecz tylko do momentu zagojenia się ranki. Zdać sobie trzeba także sprawę, że w niektórych wypadkach konieczne będzie poddanie się kilku zabiegom w odstępie określonego czasu. Jednak do tej pory nie ma bardziej skutecznej metody leczenia chrapania  niż ta.

Chrapanie leczenie – Warto więc skorzystać z możliwości, jakie daje nowoczesna medycyna, zwłaszcza gdy chrapanie staje się nie do zniesienia .

Leave a comment: