Co jest dobre na odchudzanie

5 (100%) 1 vote

Co jest dobre na odchudzanie – kobiety wciąż szukają najlepszego sposobu na odchudzanie. Trudno jednak oczekiwać, by wszystkim z nich odpowiadał jeden. Każda kobieta jest inna, i dla każdej z nich co innego jest dobre na zrzucenie zbędnych kilogramów. Przede wszystkim trzeba jednak podkreślić, jak dużą rolę ma przestrzeganie właściwej diety. I nie mowa tu o ciągłym liczeniu kalorii, lecz odżywianiu się w sposób zdrowy i bezpieczny dla organizmu.

Co jest dobre na odchudzanie

co jest dobre na odchudzanieJak więc wiadomo, najlepsze jest zjadanie dużych ilości warzyw i owoców. Nie sposób sobie jednak wyobrazić, by tylko na tym składała się właściwa dieta. Zawsze jednak należy zachować umiar oraz w należyty sposób przygotowywać to, co się spożywa.

Oczywiście to tylko podstawa do tego, by pozbyć się nadwagi. Lecz to właśnie odpowiednia dieta, jest wyjściem do dalszych kroków. Zarówno lekarze, jak i osoby dbające o swoją sylwetkę są zgodni, że w parze z odchudzaniem się powinna iść duża aktywność ruchowa.

Przede wszystkim mowa tu o ćwiczeniach, które zmuszą do pracy niemal wszystkie mięśnie. Nie ma, jednak jednej  tej samej dobrej metody na odchudzanie. Dla każdej kobiety będzie to coś innego, jednak zastosowanie dobrze dobranej diety i regularnych ćwiczeń, powinno dać rezultaty każdemu.

Dodatkowo zalecane jest wspieranie się skutecznymi tabletkami odchudzającymi  czy też kroplami wspomagającymi odchudzanie.

Kilka  porad aby sprawnie się  odchudzić

Zrzucając nadmiar kilogramów ważne więc jest to, by radykalnie zmienić sposób, w jaki dotąd się żyło. Tyciu służą słodycze oraz szybkie spożywanie posiłków. Należy więc je ograniczyć i znaleźć więcej czasu na spokojne zjedzenie obiadu czy kolacji. Zakazane jest także wszelkie podjadanie między posiłkami.

Dobrze jest ustalić dokładne godziny, w których jemy i trzymać się ich kurczowo. Zastosowanie się do tych metod wymaga jednak dużej wytrwałości, lecz z korzyścią dla zdrowia.  Zanim więc sięgnie się po szkodliwe środki przeczyszczające czy nawet chirurgiczne odsysanie tłuszczu, warto spróbować zawalczyć samemu. Przede wszystkim więc regularność i dużo ruchu.

—-

Pewnie każdy dbający o swoje ciało chciałby spalać więcej kalorii, właściwie tak dużo jak to możliwe podczas treningu. Poniżej przedstawię triki  które w łatwy sposób  pozwolą spalić dodatkowe kalorie .

Nie ważne czy dopiero zacząłeś ćwiczyć, czy też ćwiczysz od dłuższego czasu, te proste techniki mogą pomóc przyspieszyć utratę masy ciała. Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że dzięki kilku prostym sposobom poprawisz swój metabolizm i zaczniesz spalać dodatkowe kalorie podczas całego dnia.

Przeczytaj także: Czekolada na odchudzanie – Czy to wogóle możliwe ?

Zimna woda 
– schłodź swoją wodę przed treningiem.Brytyjczycy przeprowadzili badania które wykazały,że ćwiczący którzy pili zimną wodę z schłodzoną w lodówce, byli wstanie ćwiczyć o 25% dłużej niż osoby które piły tylko ciepłą wodę.Niezależnie czy jesteś wewnątrz czy na zewnątrz, popijając chłodną wodą zarówno przed jak i podczas wysiłku  może pomóc zachować nizsza  temperaturę  swojego ciała i tym samym podwyższyć spalanie kalorii.

Słuchaj muzyki – podczas biegu załóż słuchawki i włącz swoją ulubioną muzykę, pozwoli Ci to przebiec nawet 20%więcej. Wiem ,wiem wydaje się to dziwne, ale tak już jest, słuchając muzyki której lubimy relaksujemy  się w pewien sposób nie myśląc o zmęczeniu i o tym ile jeszcze mamy przebiec. Muzyka dodaje nam energii szczególnie jeśli włączysz swoje ulubione kawałki.

Ćwiczenia siłowe –  zapewne chodzisz czasami do siłowni. Czy wiedziałeś że podnosząc cięższe ciężary spalasz ok 25% więcej kalorii.Nie chodzi o ilość powtórzeń ale obciążenie jakiego używasz.Przy podnoszeniu cięższych ciężarów doprowadzamy do większego rozpadu białka w mięśniach, dzięki czemu organizm musi zużywać więcej do naprawy i jego odzyskiwania.

Ataki intensywnego treningu – dzięki treningowi naprzemiennemu możesz przyspieszyć utratę wagi nawet i co ważniejsze zmniejszyć czas trwania treningu. Australian Naukowcy odkryli, że kobiety  które przeplatały trening –  zaledwie osiem sekund ćwiczenia o wysokiej intensywności, z 12 sekundowym treningiem o niskiej aktywności przez 20 minut, trzy razy w tygodniu, odchudzały się szybciej niż ćwiczący w stałym tempie,
których trening był prawie dwa razy dłuższy.

Rozciąganie
 – nie ignoruj rozciągania (stretchingu) w swoim treningu. Rozciąganie zachowuje elastyczność mięśni,pomaga przygotować je do ćwiczeń i pozwala na szybszą regeneracje, co nie zostaje bez wpływu przy spalaniu kalorii.

Zdrowe śniadanie jest zdecydowanie najważniejszym posiłkiem. Według lekarzy dietetyków, jeśli już mamy zrezygnować z któregoś z dziennych posiłków i uszczuplić menu, powinniśmy zdecydowanie opuszczać kolację, ale nigdy śniadanie. Dostarczenie odpowiedniej dawki energii rano, ma wpływ na funkcjonowanie organizmu przez cały dzień. Bardzo ważne jest też to, co jemy.

zdrowe śniadaniePierwszy posiłek powinien dostarczać składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania przez cały dzień. Dzięki odpowiedniemu, zdrowemu śniadaniu dużo łatwiej będzie nam się skupić, poprawimy koncentrację i wytrzymałość na stres.

Wbrew niektórym przekonaniom, wprowadzenie do jadłospisu dobrze zbilansowanych śniadań, ma ogromny wpływ na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Nie powinno się jednak organizmu oszukiwać pokarmami, które dostarczają energii na chwilę. Śniadanie składające się z kawy i słodkiego batona, zjedzone w biegu, przed komputerem lub w trakcie pobieżnego czytania prasy nie jest w żadnym wypadku posiłkiem zdrowym.

Wysokoenergetyczny batonik pobudzi organizm, ale tylko na chwilę. Prawidłowo zbilansowane  zdrowe śniadanie to takie, które dostarczy nam wapnia, białka i dużej dawki węglowodanów złożonych. Produkty je zawierające sprawią, że poziom cukru się podniesie  i na długo dostarczymy organizmowi energii.

Komponując pierwszy posiłek w ciągu dnia powinniśmy, więc przede wszystkim zwracać uwagę na to, co jemy. Bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie do jadłospisu, musli i płatków zbożowych, które dostępne są w różnorodnych kombinacjach, z orzechami, suszonymi owocami, ziarnami zbóż, otrębami i różnymi innymi dodatkami.

Zawierają one bardzo dużą dawkę węglowodanów, a ubogie są w tłuszcz, dzięki czemu, połączone z chudym mlekiem czy jogurtem na długi czas zaspokoją głód, dzięki czemu organizm nie będzie domagał się więcej, a my nie będziemy podjadać. Nie zapomnij  o owocach i warzywach.

Dodanie owoców do musli czy też zmiksowanie ich z jogurtem bądź mlekiem i dopiero później połączone z musli dostarczy nam jeszcze dodatkowych witamin. Owoce powinno się też jeść w postaci surowej, zamieniając przyzwyczajenie do słodkich batoników, na słodkie owoce.

 

Leave a comment: