Dieta dukana faza 2

Witamina B3 - PP, niacyna
Rate this post

Dieta dukana faza 2 to tak zwana faza naprzemienna. Polega ona na tym, że zamiennie stosuje się różne zasady odżywiania. W żadnym wypadku nie odchodzą na bok reguły poznane w pierwszym etapie odchudzania. 2   faza diety dukana opiera się bowiem na tym, że przez pięć dni stosuje się sposób odżywiania znany z pierwszej fazy, sprawdź tutaj – Przepisy dieta dukana faza uderzeniowa , a następnie przez kolejne pięć dni do jadłospisu wprowadza się warzywa.

 Faza 2 diety dukana

Dieta dukana faza 2 – w tej  fazie nie ma potrzeby radykalnie zmieniać nabytych już w pierwszym etapie odchudzania nawyków żywieniowych. Wystarczy, że wypróbowane już dania zostaną wzbogacone o warzywa i owoce.

Najbardziej polecanymi są zwłaszcza pomidory, ale też sałata, szparagi i ogórki. Dobrze także, gdy w diecie miejsce swoje znajdą grzyby. Po pięciu dniach tak urozmaiconego odżywiania należy jednak powrócić do diety wyłącznie opierającej się na białkach.

Dieta dukana faza 2 zasady

Dieta dukana faza 2 zasadyNajważniejsze w drugiej fazie jest także to, że trwa ona tak długo, jak jest to potrzebne. W zależności od osiągnięcia spodziewanej wagi, czas w jakim będzie się stosować fazę naprzemienną, będzie różny.

Czasem nawet osiągnięcie wymarzonej wagi może trwać wiele tygodni, przez ten okres należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń drugiej fazy diety Dukana. Pamiętać przy tym trzeba także to, że nie ma absolutnej dowolności, co do warzyw, jakie można spożywać.

Bezwzględnie należy odstawić ziemniaki, a także ryż oraz warzywa strączkowe. Ich jedzenie w fazie naprzemiennej jest zakazane.

Oczywiście do przygotowywania potraw należy stosować się do reguł, jakie obowiązywały w fazie uderzeniowej – dieta dukana zasady. Nie można więc smażyć na oleju, maśle itp oraz spożywać produkty pozbawione lub też zawierające minimalną ilość tłuszczu.  Zawsze też wypijać należy duże ilości niegazowanej wody oraz jeść tylko wówczas, gdy czuje się głód. Pamiętaj że dieta dukana faza 2 trwa tak długo aż osiągniemy ustawiony cel wagowy i wtedy przechodzimy do fazy trzeciej.

Przepisy na 2 fazie

Niektórych może nawet zdziwić fakt, że w diecie dukana tej można także zjeść prawdziwą czekoladę. Pod warunkiem, że zostanie ona przygotowana samodzielnie w domu przy wykorzystaniu następujących składników. Do zrobienia czekolady potrzebne będą cztery jajka, łyżka naturalnego kakao, garść otrębów, słodzik zamiast cukru, proszek do pieczenia i ulubiony aromat, najlepiej waniliowy oraz odrobina mleka lub wody.

Przepis jest niebywale prosty: kakao należy rozpuścić w podgrzanym mleku lub ciepłej wodzie, a następnie połączyć z ubitymi ze słodzikiem żółtkami. Do takiej masy dodać proszek do pieczenia, aromat oraz otręby. Z białek i pięciu łyżek słodzika ubić pianę po czym zmieszać z resztą składników, uważając, by zrobić to niezwykle delikatnie.

Tak przygotowaną masę podgrzewać w najwyższej temperaturze w kuchence mikrofalowej przez około 5 minut.  Po wystudzeniu, można cieszyć podniebienie pyszną piankową czekoladą.

Dieta dukana przepisy faza 2 – a  najważniejsze to to, że jest ona zdrowa i wcale nie zaburza rytmu odchudzania, jaki obowiązuje w fazie naprzemiennej. Dla polepszenia smaku możne dodać także odrobinę twarogu.  Tak więc nawet będąc na diecie, nie trzeba odmawiać sobie prawdziwej przyjemności, jaką jest zjedzenie pysznej czekolady. Oczywiście takie specjalności nie powinny być wykorzystywane jako podstawowy posiłek, ale od czasu do czasu z pewnością to nie zaszkodzi, a wręcz pomoże przetrwać trudne chwile wyrzeczeń podczas rygorystycznej diety.

 

Leave a comment: