Dieta dukana zasady

Dieta dukana opinie lekarzy
Rate this post

Dieta dukana zasady –   dieta ta  to obecnie jedna z najchętniej wybieranych diet na całym świecie. Ilość książek i artykułów, jakie na jej temat powstały są imponujące, to samo jeśli chodzi o komentarze i  dieta dukana opinie. Jeszcze bardziej zdumiewające są efekty, jakie może ona a dać.  Dla wielu bezskutecznie walczących ze zbędnymi kilogramami i wałeczkami tłuszczyku, tylko ta okazała się być naprawdę godna polecenia.

Dieta dukana zasady

dieta dukana zasadyDieta dukana opiera się na zasadach, które należy dokładnie poznać zanim się zacznie z niej korzystać. W przeciwnym wypadku może ona okazać się mało pomocna w walce z nadwagą. Gdy jednak pozna się wszystkie jej reguły, okazuje się ona być prosta w użyciu, a co najważniejsze skuteczna.

Zwłaszcza zadowolone powinni być ci, którym dotąd nie udało się zrzucić wagi na żadnej inne diecie. Dieta dukana zasady w właściwie pierwsza z nich i właściwie najważniejsza  to jest oparcie diety  o produkty wysokobiałkowe. Niemniej jednak doktor Dukan podzielił swój sposób na cztery zasadnicze fazy: faza pierwsza, czyli tzw. atak, faza druga to czas równomiernego rytmu utraty wagi, faza trzecia to podtrzymanie uzyskanej już wagi i faza czwarta to ostateczna stabilizacja. Każda z tych faz charakteryzuje się czymś innym i wymaga od stosującego innego postępowania. Najważniejsza w tym wszystkim jest pierwsza uderzeniowa faza, która trwa maksymalnie do 10 dni.

Dieta dukana zasady – kilka dodatkowych wskazówek

W każdej książce czy opisie tej diety znaleźć można wiele produktów, które są polecane. Ważne przy tym jest to, by nie stosować tego, czego nie wymieniono. Dieta dukana wyklucza bowiem spożywanie produktów, o których nie ma mowy. Jest to ważna zasada tej diety. Należy także uważać, by posiłki przyjmowane były bez jakichkolwiek błędów. Dieta Dukana na szczęście jest niezwykle prosta w stosowaniu. Pod warunkiem, że każdy kto chce skorzystać z jej działania będzie to robił w sposób zgodny z regułami dlatego też dieta dukana zasady są tak ważne.

Opinie na temat diety dukana

Dieta dukana opinie lekarzy Lekarze, którzy polecają ten sposób odchudzania podkreślają jednak dwie zasadnicze jej zalety. Po pierwsze dieta Dukana pozwala zrzucać kilogramy nie tracąc przy tym mięsni, a jedynie sam tłuszcz.

Drugą zaletą jest to, że przy prawidłowym jej stosowaniu ubywa kilogramów z miejsc, które mają go najwięcej, a więc  przede wszystkim z bioder , brzucha i ud. Zdarzają się jednak też takie uwagi, że dieta ta powinna być stosowana jedynie przez osoby, które borykają się ze znaczną nadwagą, wręcz otyłością. Ci, którzy chcieliby tylko minimalnie schudnąć nie powinni po nią sięgać lub robić to dopiero wówczas, gdy inne sposoby zawodzą. Wielu lekarzy ostrzega także przed stosowaniem diety Dukana tych, które prowadzą aktywny tryb życia. Szczególnie sportowcy powinny się jej wystrzegać, czasem bowiem może być to dla nich prawdziwym zagrożeniem.

Dieta dukana opinie lekarzy – dobrym sposobem może być konsultacja z twoim lekarzem rodzinnym i spytać się co on sądzi o tej diecie.

Dieta Dukana wady

dieta dukana wadyDieta dukana wady – pierwszym poważnym zastrzeżeniem było wskazanie na zbyt duże przyjmowanie białka. Tak wielkie jego ilości nie mogą bowiem nie wywołać określonych zachowań naszego organizmu. Przede wszystkim okazuje się, że białko może poważnie obciążać wątrobę oraz zakwaszać organizm. Jako, że to właśnie białko jest dostarczane w największych ilościach, organizm musi z niego produkować niezbędną energię.

Naukowcy ostrzegają także, by osoby mające problemy z nerkami poważnie zastanowiły się nad stosowaniem tej formy odchudzania  jaką jest dieta Dukana. Może bowiem się okazać, że wraz ze spadkiem kilogramów również i ten narząd straci, gdyż brak pewnych wartości będzie musiał sobie wytworzyć dodatkową pracą. Mówi się więc coraz częściej o tym, by mocno przemyśleć to, czy nasz organizm jest gotowy na tak restrykcyjne przepisy i czy chudnąc nie sprawimy sobie więcej krzywdy niż dobrego.

Dieta dukana wady i konsekwencje

Niestety większość osób z nadwagą tak bardzo chce się jej pozbyć, że nie zdaje sobie z tego sprawy. Aż do momentu, gdy zaczyna dziać się coś niepokojącego. Pierwszą oznaką, jaką się zaobserwuje mogą być uporczywe zaparcia. Jest to wówczas znak, że doszło do poważnych zaburzeń w organizmie, na co wpływ miało właśnie nadmierne spożywanie białka. Zanim więc rozpocznie się odchudzanie, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy nie jest to zbyt duże obciążenie dla naszego organizmu.

 

Alkohol:

Dieta Dukana a alkohol: Przede wszystkim należy podkreślić to, jak bardzo szkodliwy wpływ na efekt odchudzający może mieć picie alkoholu zwłaszcza w pierwszej i drugiej fazie.  To właśnie te dwa etapy są decydującymi o tym, jak wiele zbędnych kilogramów uda się zrzucić i w jakim czasie to nastąpi.

Odejście od zasady dukana i picie alkoholu, nawet sporadycznie i w małych ilościach, może ten czas znacznie wydłużyć, a także przyczynić się do zaistnienia efektu jo-jo. Nie ma więc po co ryzykować. Na czas stosowania diety Dukana należy więc zrezygnować z picia napojów wyskokowych, a skoncentrować się raczej na niegazowanej wodzie mineralnej i innych polecanych płynach. Jak widzisz dieta Dukana a alkohol nie idą razem w parze.

Leave a comment: