Domowe sposoby na wypadanie włosów

Rate this post

Domowe sposoby na wypadanie włosów – Problem wypadania włosów dotyka  kobiet jak i mężczyzn. Jednak co może okazać się dziwne ale kobiety ze względu na prace konkretnych hormonów są na to narażone znacznie częściej, niż mężczyźni. Z pewnością przyczynia się do tego także fakt, iż włosy kobiet wielokrotnie więcej poddawane są wszelkim zabiegom koloryzacji i modelowania.

A to ma przecież ogromny wpływ na strukturę włosa.  Nie zawsze jednak trzeba od razu wypadanie włosów wiązać z ich niszczeniem. W wielu przypadkach nie jest to kompletnie zależne od nas. By jednak temu zaradzić można stosować różne dostępne metody.

Domowe sposoby na wypadanie włosówDomowe sposoby na wypadanie włosówDomowe sposoby na wypadanie włosów – wiele kobiet, gdy zauważą, że wypada im zbyt dużo włosów sięga od razu po środki dostępne w aptece. Są to głównie różne suplementy, które mają za zadanie uzupełnić braki witamin i minerałów.

Niemniej jednak o wiele bardziej skuteczne, a z pewnością zdrowsze dla organizmu są domowe sposoby na wypadanie włosów. Jest ich naprawdę dużo i warto z nich skorzystać. Warto przede wszystkim sięgnąć po dobroczynną moc ziół.

Domowe sposoby na wypadanie włosów – zioła

Najlepsze są te mieszanki, które w swoim składzie posiadają krzemionkę, skrzyp polny, czy pokrzywę. Mają ona właściwości pobudzające i kojące. Dzięki temu skóra głowy zachowa odpowiednie krążenie i nawilżenie. Dla właściwego działania wystarczy zwykłe płukanie włosów naparami z tych ziół. Pomocna okazać się także może samodzielnie wykonana maseczka z miodu, cynamonu czy cytryny. Przepisy na ich zrobienie znaleźć można praktycznie w każdym czasopiśmie dla kobiet lub na różnych portalach internetowych.

Domowe sposoby na wypadanie włosów – Wspaniałe działanie ma także wcieranie nafty kosmetycznej, która poza zapobieganiem wypadaniu włosom ma szereg innych wspaniałych właściwości.  Na pewno pomocna będzie także odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w warzywa i owoce, najlepiej surowe. Jeśli to nie pomoże warto jest zrobić podstawowe badania, ponieważ przyczyną problemu może być jakaś choroba.

A gdy nie ma już wyboru to pozosają sztuczne włosy

Na sztuczne włosy zawsze była moda. Nie inaczej jest teraz. Wiele osób, by poprawić swoją atrakcyjność korzysta z rożnych możliwości przedłużania, dopinania czy zagęszczania włosów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie sztuczne włosy są jednakowo dla nas dobre.

Sztuczne włosy

Przede wszystkim pierwszą zasadą którą powinniśmy się kierować  gdy wybieramy sztuczne włosy jest ich pochodzenie. Oczywistym jest to, że najbardziej pożądane są włosy naturalne. Przygotować się jednak należy na znacznie wyższy wydatek, niż w przypadku tych syntetycznych.

Dlatego też peruki czy treski wykonane z naturalnych włosów kosztują znaczne więcej niż normalne sztuczne włosy. Wynika to głownie  z tego, że włos naturalny jest bardziej trwały. Można je poddawać normalnym zabiegom fryzjerskim i różnym stylizacjom.

Sztuczne włosy doczepianie, na klipsy

Sztuczne włosy wykonane z materiałów syntetycznych wymagają znacznie innego traktowania. Są o wiele tańsze, ale i powodują duże ograniczenia. Z pewnością nie będzie można używać do ich pielęgnacji suszarek, prostownic czy lokówek. Gorąca temperatura może je skutecznie zniszczyć. Ponadto syntetyk wymaga tego, by do ich mycia stosować specjalne środki. Nie można używać normalnego szamponu.

Podkreślić przy tym trzeba, że w przypadku włosów syntetycznych istnieje także różnica w bardzo ważnej kwestii. Otóż nawet pomimo tego, że mogą one wyglądać pięknie, to w dotyku znacznie się różnią. Nie są tak delikatne i przyjemne jak te naturalne. Dlatego decydując się na doczepienie  lepiej wybierać te naturalne sztuczne włosy,  by wyglądały, jak nasze własne, a nie odczepione od lalek i zalatujące kiczem.

Najlepiej więc w tym celu udać się do renomowanego salonu fryzjerskiego, by mieć pewność, jakie jest źródło włosów i że są one najlepsze gatunkowo. Nie ma co ryzykować, że sztuczne włosy będą jakoś znacznie się odznaczać od tych, które mamy na głowie.

 

Leave a comment: