Ostropest witalny

Rate this post

Wiele chorób układu pokarmowego wiąże się nie tylko z terapią farmakologiczną przepisaną przez lekarza czy z przeprowadzeniem operacji chirurgicznej, ale także wymaga od pacjenta stosowania specjalnej diety, która wyeliminuje z talerza wszelkie szkodliwe pokarmy. Oprócz tego, wprowadzenie diety mającej na celu odciążenie układu pokarmowego można wspomagać także przyjmowaniem ziół, które od wieków z powodzeniem stosowane są przy różnego rodzaju chorobach.

ostopest opinie

Ostropest witalny

Oczywiście nie każde zioło pomaga na każdą chorobę i czasami nadmierne spożywanie mieszanek zielarskich może tylko zaszkodzić, ale umiejętnie przygotowane preparaty z pewnością okażą się zbawienne dla wielu pacjentów cierpiących na bóle brzucha, niestrawność, częste wzdęcia i zaparcia, uporczywą zgagę.

Szczególnie groźne dla zdrowia człowieka są wszelkie schorzenia wątroby, które w wielu przypadkach wywołane są właśnie niewłaściwym ostropest witalny opiniesię. Do najskuteczniejszych naturalnych sposobów leczenia wątroby zalicza się ostropest witalny. Jest to roślina, która występuje między innymi na terenie Polski, dzięki czemu łatwo można ją zdobyć i nie kosztuje ona zbyt wiele. Dlaczego ostropest  jest tak cenną w medycynie naturalnej rośliną? To proste – zawiera cenne składniki, których skuteczność w leczeniu schorzeń wątroby i innych narządów układu pokarmowego została wielokrotnie dowiedziona naukowo.

Zastosowanie ostropestu  witalnego i jego składniki

Ostropest plamisty przede wszystkim bogaty jest w sylimarynę, kwas stearynowy i palmitynowy. Do tego ostropest zawiera również składniki o właściwościach antyutleniających, co oznacza, że wyciąg z ostropestu plamistego może pomóc w likwidowaniu wolnych rodników i ochronie organizmu przed atakiem choroby nowotworowej. Chociaż  nie jest rośliną hodowlaną i można ją zerwać samodzielnie, to jednak znacznie bezpieczniej będzie ją kupić w aptece, sklepie ziołoleczniczym albo na portalu internetowym zajmującym się sprzedażą takich preparatów.

Sposób użycia – jak stosować  i postacie ostroplastu plamistego

 

Ostropest dostępny jest pod kilkoma postaciami i zdecydowanie najskuteczniejszy jest ten w naturalnej, świeżej i nieprzetworzonej w żaden sposób postaci. Na opakowaniu z ostropestem powinna się wtedy znaleźć dokładna instrukcja, jak przygotowywać i spożywać zioła oraz jakie dawki są w pełni bezpieczne dla zdrowia. inną formą jest ostropest w postaci ziaren, które można przyjmować doustnie, bez żadnego wcześniejszego przygotowywania.

Dostępny jest także wyciąg z ostropestu w formie tabletek, które należy codziennie połykać. Jednak jak nietrudno się domyślić, taka forma preparatu z ostropestu nie ma już aż tak dużej „mocy sprawczej” jak świeża roślina, w dodatku siłą rzeczy do produkcji pigułek konieczne było zastosowanie środków chemicznych. Jakkolwiek nie sposób nie docenić wartości leczniczych tej rośliny, nie można jednak popadać w przesadę w drugą stronę. Ostropest plamisty jest bez wątpienia dobrym i skutecznym środkiem wspomagającym całą kurację leczniczą, nie może jednak całkowicie zastąpić leczenia zaleconego przez lekarza. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, u których rozpoznano na przykład marskość wątroby albo nowotwór – w takich przypadkach raczej nie ma co liczyć na to, że same zioła zdołają całkowicie uzdrowić pacjenta w ciężkim stanie, a jeśli terapia medyczna zostanie przerwana bez zgody lekarza, skutki takiej decyzji mogą być w efekcie bardzo tragiczne. Nie ma natomiast raczej żadnych przeciwwskazań, aby łączyć ze sobą te dwa rodzaje terapii.

Nie zapomnij o profilaktycznym stosowaniu

 

Ostropest można także stosować profilaktycznie, gdy stan zdrowia nie jest może perfekcyjny, ale do poważnych chorób układu pokarmowego jest na szczęście całkiem daleko. Zwykle w takiej sytuacji zalecane są tak zwane kuracje oczyszczające, które opierają się na kilkudniowej ścisłej diecie bądź wręcz całkowitej głodówce – w ciągu tych dni należy pić kilka razy na dobę przygotowany wcześniej wyciąg z ostropestu.

Roślinę można również przyjmować jako suplement diety wtedy, gdy nasz codzienny jadłospis nie należy do najzdrowszych, a układ pokarmowy zaczyna się coraz częściej buntować po zjedzeniu ciężkostrawnych potraw. Warto jednak pamiętać i o tym, że sam ostropest nie zdziała cudów i jeśli przy okazji nie zadba się o zdrowszy styl odżywiania i ograniczenie używek, to może się w konsekwencji okazać, że nie da się uniknąć poważniejszych chorób. produkt  może także zneutralizować choć w pewnym stopniu działanie przyjmowanych lekarstw, które mocno obciążają wątrobę.

 

Rola wątroby i dlaczego warto o nią dbać

ostropest witalny opinieWątroba pełni rolę „czyściciela” – to właśnie przez ten narząd przechodzą wszystkie trujące i szkodliwe substancje, które w żadnym razie nie powinny trafić do krwiobiegu człowieka. Wątroba bierze więc na siebie to trudne zadanie oczyszczania „paliwa” dla organizmu i właśnie z tego względu obdarzona jest niesamowitymi właściwościami regeneracyjnymi.

Jednak nawet najbardziej wytrzymała wątroba ma swoje granice i jeśli przez wiele lat ktoś odżywia się tłusto i ciężko, a do tego nie stroni od papierosów i alkoholu, w pewnym momencie zacznie odczuwać bardzo nieprzyjemne dolegliwości, a jego zdrowie, a nawet życie, zostanie zagrożone – poważnie uszkodzonej wątroby nie da się bowiem wyleczyć, a jeśli zmiany chorobowe są zbyt rozległe, jedynym ratunkiem pozostaje przeszczep.

Pocieszające jest to, że człowiek może w miarę normalnie żyć także wtedy, gdy swoje funkcje zachowało raptem kilkanaście procent miąższu wątroby, ale zamiast liczyć na taki obrót sprawy lepiej zadbać o swoją wątrobę znacznie wcześniej

Ostropest witalny działanie

Zastosowanie ostropestu witalnego dotyczy jednak nie tylko samej profilaktyki, ale również może być stosowany w trakcie terapii jako lek pomocniczy.

[box type=”info”] Owoce ostropestu plamistego są dlatego tak skuteczne w leczeniu chorób wątroby, ponieważ zawierają sylimarynę. Natomiast sylimaryna jest substancją składającą się z różnych flawonoliganów. Do głównych zadań sylimaryny należy regeneracja błon hepatocytów, dzięki czemu toksyny ni mają szans dostać się do środka.[/box]

Sylimaryna jest w stanie ochronić organizm człowieka przed szkodliwym działaniem alkoholu, lekarstw, trujących oparów i zanieczyszczeń środowiska, a nawet przed zatruciem się grzybami, choć oczywiście nie jest w stanie zapobiec chorobie czy śmierci w przypadku bardzo dużych dawek toksycznych substancji.

Na co dzień ostropest witalny ogranicza się do wspomagania wątroby podczas jej naturalnego procesu odnowy.

  • Pobudza wątrobę do produkowania większych ilości zdrowych komórek,
  • działa leczniczo na drogi żółciowe, dlatego można tą roślinę stosować także w chorobach pęcherzyka żółciowego i dróg moczowych.
  • Według najnowszych badań naukowych, wyciąg z ostropestu plamistego może pomóc także w leczeniu niektórych chorób nerek, zwłaszcza jeśli doszło do zaburzeń w całym układzie wydalniczym
  • Oztropest plamisty będzie działał korzystnie również na pracę żołądka, regulując poziom soku żołądkowego.

Jak przyjmować ostropest witalny

Przy przygotowywaniu preparatów na bazie ostropestu plamistego wykorzystuje się różne części tej rośliny: owoce, liście, korzeń i ziele. Każdą z tych części przygotowuje się inaczej – owoce są zazwyczaj suszone w całości, z liści przyrządza się napar albo nalewki, podobnie postępuje się z korzeniem ostropestu.

Niezależnie od tego, w jakiej formie przyjmujemy roślinę, należy pamiętać, aby nie przekraczać na dobę 400 miligramów czystej sylimaryny. Gdy mamy do dyspozycji całe owoce ostropestu można je spożywać w całości albo rozdrobnić w moździerzu. Taki drobny proszek zalewa się gorącą wodą i gotuje przez kilka minut – na jeden litr wody nie powinno to być więcej niż pięć gram sproszkowanego preparatu. W standardowej kuracji wystarczy pić trzy razy na dzień szklankę takiego wywaru, koniecznie na pewien czas przed zjedzeniem posiłku. Można także wypijać co godzinę po jednej łyżeczce naparu.

Kuracja ostropestem przynosi dobre wyniki po około miesiącu, a jeśli dolegliwości znacznie ustąpią, można zmniejszyć dzienną dawkę mikstury. Jednak sylimaryna dość słabo rozpuszcza się w wodzie, co oznacza, że w takim naparze nie da się „wycisnąć” maksymalnie dużo tej substancji.

Dlatego wydajniejsze są nalewki na spirytusie – proszek zalewamy alkoholem zachowując proporcje 1 do 10. W ciągu dnia przyjmuje się około 20-25 kropli nalewki. Niestety, tego rodzaju kuracja jest niemożliwa do stosowania w przypadku marskości wątroby, ponieważ wtedy nie wolno przyjmować nawet najmniejszych ilości alkoholu, nawet jeśli jest on wzbogacony substancjami zdrowotnymi. Praktykowane jest w wielu krajach na niemal wszystkich kontynentach.

 Ostropest  witalny cena

Roślina w sprzedaży  nie ma jednakowej ceny. Różni się ona w zależności od tego, jak dużą wagę ma opakowanie, z jakiej uprawy pochodzi zioło, ale też po prostu w jakim miejscu je nabywamy.Cena ostropestu plamistego raz może być wyższa, innym razem niższa. Dobrze więc jest dokładnie się rozejrzeć, bo tuż za rogiem możemy zapłacić kilka – kilkanaście złotych mniej, ale trzeba także pamiętać że bardzo liczy się tutaj jakość produktu. Ostropest dostępny jest niemal wszędzie.

Gdzie kupić ostropest witalny

Jeśli liczy się dla nas to, ile wydajemy i chcemy zaoszczędzić najwięcej jak się da, wystarczy tylko poszukać, a na pewno znajdzie się najbardziej korzystną cenę. Zwrócić należy jednak uwagę na jeszcze jedną kwestię. Otóż kierując się tylko i wyłącznie ceną, może być tak, iż otrzymany produkt nie do końca będzie odpowiadał nam jakościowo.

Za niską cenę można bowiem otrzymać ostropest niski jakościowo, mający tak naprawdę znikome właściwości lecznice. Może on być przydatny jedynie osobom, które chcą go używać tylko w celach profilaktycznych i jako uzupełnienie swojej codziennej diety. Jednak dla tych, którym jest on potrzebny z dużo bardziej poważniejszych powodów, może być już niedostateczny.

 

Leave a comment: