Zielona herbata

0 Comments

by Mark

11 kwietnia, 2010

Zielona herbata – Azjaci  uważają ją za życiodajny i mający moc uzdrawiania napój, który wpływa na pracę mózgu, regeneruje zmęczony organizm, czy też poprawia metabolizm. Według wielu przedstawicieli tego kontynentu, zwłaszcza w Chinach i w Japonii, herbata zielona to najlepszy, naturalny lek na wszystkie prawie dolegliwości. Jednakże jej popularność sięga daleko poza Azję. Ceniona jest również w Stanach Zjednoczonych i w Europie, bowiem jej lecznicze właściwości są naprawdę nieocenione.

Zielona herbata właściwości

zielona herbataWedług badań zielona herbata wpływa pozytywnie przede wszystkim na odporność organizmu. Dzięki swoim właściwościom zapobiega wzrostowi poziomu cukru we krwi, dzięki czemu jest zalecana cukrzykom. Herbata ta wpływa także na obniżanie poziomu cholesterolu, przynosi ulgę w chorobie wrzodowej, pozytywnie działa na pracę układu krążenia, dzięki czemu ma duży wpływ w profilaktyce chorób serca. Jej właściwości możny by wyliczać niezliczoną ilość. Jak dowiodły różnorodne badania przeprowadzane w ośrodkach badawczych na całym świecie napój ten powinno się spożywać regularnie, bowiem wpływa to w bardzo dobry sposób na funkcjonowanie całego organizmu. Dostarcza ona, bowiem cennych witamin, takich jak A, E, mangan, potas, cynk oraz miedź. Dzięki występującym w niej przeciwutleniaczom ma także, co bardzo ważne ogromny wpływ na profilaktykę chorób nowotworowych. Z kolei obecność teiny wpływa na przyspieszenie procesu przemiany materii, jest, więc zalecana osobom, które chcą zrzucić kilka kilogramów. Katechiny, czyli antyutleniacze znajdujące się w tej herbacie niszczą wolne rodniki, dzięki czemu przeciwdziała procesowi starzenia się organizmu.Do jej pozytywnych właściwości należy także neutralizowanie nikotyny w organizmie, powinna być, więc pita przede wszystkim przez osoby palące papierosy, a także niweluje skutki popularnego kaca po przedawkowaniu alkoholu. Ważną  funkcją  zielonej herbaty jest także fakt, iż działa ona pobudzająco i poprawia koncentrację, wpływając na szybkość zapamiętywania.

Zielona herbata parzenie

Sposobów parzenia zielonej herbaty jest wiele. Jednak w tradycji japońskiej znaleźć możemy rytuał, który dokładnie tłumaczy jak ten napój powinien być parzony. Według niego w pierwszej kolejności powinno się ugotować litr wody i odstawić, aby trochę przestygł. Według tej tradycji herbaty zielonej nie powinno parzyć się wrzątkiem, a wodą mającą około 70 st C. Do innego naczynia wsypać należy około 3 – 5 łyżeczek wysuszonej herbaty i zalać wcześniej przygotowaną i lekko przestudzoną wodą. Pamiętać też należy o czasie jej parzenia, nie powinien on być dłuższy niż 3 minuty. Po upływie tego czasu powinniśmy odcedzić przygotowany napar i wlać napój do dzbanka, który wcześniej wyparzony został wrzątkiem. W każdej kulturze są jednak rozbieżności.

Część wielbicieli zielonej herbaty twierdzi, że delektować się napojem można jeszcze trzykrotnie zalewając raz już zaparzane liście. Inni twierdzą, że prawdziwy smak herbaty poczuć można dopiero po zaparzeniu jej woda mineralną niegazowaną bądź wodą oligoceńską. Wszyscy jednak zgodnie twierdzą, że nie powinno się do niej dodawać mleka, bo psuje to całkowicie jej smak. Dodać można za to odrobinę cukru lub też cytryny, jeśli komuś takie połączenie smakuje. Jedno jest pewne herbata zielona jest napojem zasługującym na regularne jego spożywanie.

Leave a Repl​​​​​y

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}